درب و پنجره های دو جداره UPVC

درب و پنجره های دو جداره UPVC

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(5 رای)
سینا حسینی فرد

امروز نحوه زندگی کردن با حدود بیست یا سی سال پیش تفاوت بسیار زیادی دارد. در این روزها با گسترش آپارتمان نشینی و متمرکز شدن افراد در مرکز شهر، مشکلات زیادی برای افراد در این زمینه پیش آمده است. مشکلات زیادی مانند سر و صدای بیش از حد و یا استحکام کم پنجره ها و چهارچوب آنها و یا حتی نفوذ گرد و خاک و آلودگی ها به داخل خانه. این مسئله باعث شده است که مهندسان در ساخت آپارتمانها و خانه ها، در این زمینه اقدامات خاصی را پیش گیرند. یکی از سازه هایی که در زمینه ساختمان امروزه مورد استفاده قرار می گیرد، پنجره دو جداره می باشد. پنجره دو جداره سازه ای است که علاوه بر جلوگیری از ورود صدا به خانه از ورود گرد و خاک نیز جلوگیری می کند و استحکام بسیار بالایی دارد. ما در ادامه قصد داریم که بیشتر در رابطه با پنجره دو جداره برای شما صحبت کنیم و اطلاعات جالبی راجعبه این سازه برای شما داریم. اگر شما نیز کنجکاو هستید تا بیشتر در این رابطه بدانید، ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید.

توجه نمایید که شیشه های عادی مقاومت چندانی در برابر صدا و ورود گرد و خاک و آلاینده ها ندارند. همین موضوع باعث شده خانه ها که از این شیشه ها استفاده می کنند، بیشتر با مشکل گرد و خاک و سر و صدا و همچنین نفوذ سرما دست و پنجه نرم کنند. اما شیشه های دو جداره علاوه بر جلوگیری از ورود سر و صدا و آلودگی و گرد و خاک، از ورود سرما به خانه نیز جلوگیری می کند. استفاده از این نوع پنجره ها در مناطق سردسیر و در فصول سرد سال برای جلوگیری از هدر رفت انرژی و همچنین گرمتر شدن خانه ها در مدت زمان کم بسیار تاثیرگذار است.

/// شماره های تماس ///

بررسی انواع پنجره دو جداره

توجه نمایید که پنجره های دو جداره بر اساس دسته بندی های گوناگونی تقسیم بندی می شوند. برای مثال این پنجره ها بر اساس نوع شیشه هایشان، نوع جنس قاب پنجره و نوع باز و بسته شدنشان دارای انواع متفاوت و گوناگونی می باشند. شما می توانید با توجه به نیاز خودتان از هر کدام از این مواردی که می خواهید استفاده کنید. البته شیشه این نوع پنجره ها با یکدیگر متفاوت می باشند و شما می توانید با توجه به سلیقه خودتان از انواع مختلف شیشه های کنترل کننده نور خورشید، شیشه های عایق صدا، شیشه های عایق حرارت، شیشه های ضد آتش و یا شیشه های دکوراتیو استفاده کنید.

همچنین قاب این پنجره ها نیز از انواع مختلفی از مواد اولیه ساخته می شود. شما می توانید از بین این گزینه ها، پنجره دو جداره با قابهای چوبی، قابهای پی وی سی، قابهای فلزی یا قابهای آلومینیومی را انتخاب کنید و از آنها استفاده کنید. البته در این زمینه اگر قصد دارید که این پنجره ها را در فضای بیرونی نصب کنید، بهتر است که از قابهای چوبی استفاده نکنید زیرا این قابها در برابر آب مقاوم نیستند. بهترین قاب های پنجره، یو پی وی سی می باشند که در هر زمینه ای و در هر شرایط آب و هوایی مورد استفاده قرار می گیرند. توجه نمایید که پنجره دو جداره از نظر نوع باز و بسته شدن نیز دارای انواع گوناگونی است. برای مثال این پنجره ها در چند حالت آکاردئونی، کشویی، ثابت، سایبانی، فرانسوی، تک حالته و یا دو حالته تقسیمبندی می شوند.

پروفیل upvc دو جداره

هنگام خرید پنجره دو جداره به چه مواردی دقت کنیم؟

همانطور که ذکر شد پنجره های دو جداره دارای تقسیمبندی هایی می باشند. شما باید با توجه به محیطی که می خواهید پنجره را در آن نصب کنید، یکی از مناسب ترین و پرکاربردترین این پنجره ها را برای خود تهیه کنید. در این زمینه شما می توانید از فروشندگان و یا معمارتان سوال کنید که کدام پنجره دو جداره برای چه محیطی مناسب تر است تا بتوانید بهترین پنجره را بخرید. علاوه بر این موارد، توجه به کیفیت کلی پنجره دو جداره مانند پروفیل، نوار درزبندی، تقویت کننده های گالوانیزه، و جنس شیشه و همچنین ضخامت شیشه در پنجره دو جداره نیز مهم می باشد تا بتوانید یک پنجره مناسب را برای خودتان خریداری کنید.

توجه نمایید که شما می توانید در این زمینه از متخصصان کمک بگیرید و از آنها بخواهید که اطلاعات کلی و جامع در رابطه با پنجره دو جداره به شما بدهند. برخی از این پنجره ها در فضای میان دو شیشه دارای گاز آرگون می باشند که این گاز هم عایق صوتی می باشد و هم عایق حرارت. شما می توانید با توجه به این نکات کوچک، هنگام خرید پنجره دو جداره یکی از مناسب ترین و پرکاربردترین آنها را برای خود خریداری کنید تا هیچگونه مشکلی برای استفاده از این پنجره ها برای شما پیش نیاید. بدین ترتیب شما بتوانید از تمام ظرفیتهایی که یک پنجره دو جداره می تواند برای شما داشته باشد استفاده کنید.

درب و پنجره دوجداره upvc

مزایای استفاده از پنجره های دو جداره

شاید تنها فکر کردن به این موضوع نتواند حق مطلب را ادا کند. زیرا افرادی که از پنجره های دو جداره استفاده کرده اند باورشان نمی شود که این پنجره ها تا چه حد توانستند روی آلودگی، هدر رفت انرژی و همچنین سر و صدا کمک کننده باشند. اگر شما جزو آن دسته از افرادی می باشید که سر و صدای محیط بیرون برای شما اذیت کننده می باشد و یا در اگر در منطقه پر سرو صدایی زندگی می کنید، استفاده از پنجره دو جداره ای که داخل شیشه های آن گاز آرگون پر شده است، می تواند بسیار کمک کننده باشد و صداها را تا حد بسیار زیادی کم کند. علاوه بر این موارد، اگر شما در منطقه سردسیری زندگی می کنید، به راحتی می توانید با استفاده از چند پنجره دو جداره از ورود سرما به خانه و خروج گرما از خانه جلوگیری کنید و با کمترین میزان انرژی خانه را گرم کنید.

علاوه بر این موارد، ورود گرد و خاک، غبار و آلودگی در کلان شهر های بزرگ امروزه به یک معضل بزرگ تبدیل شده است. شما می توانید با استفاده از پروفیل پنجره دو جداره به راحتی و بدون هیچگونه مشکلی از ورود گرد و غبار و آلاینده های گوناگون به خانه خود جلوگیری کنید. امروزه استفاده از پنجره دو جداره آن قدر مهم و حیاتی می باشد که در بسیاری از کلان شهرها بدون استفاده از اینگونه پنجره ها مجوز ساخت و بهره برداری به واحدهای مسکونی داده نمی شود. پس استفاده از پنجره دو جداره امروزه علاوه بر اینکه به آسایش شما کمک خواهد کرد، به یک ضرورت تبدیل شده است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی:
با مجله راه و ساختمان در ارتباط باشید...
افزودن نظر:
captcha